MilanF1

Člen klubu
 • Content count

  14,814
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

About MilanF1

 • ID uživatele 11790
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu
 • Birthday 02/15/1989

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 306
 • Rok výroby
  2000

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Přerov nad Labem
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Facebook
  Ksichtovník nevedu
 • ICQ
  323381209
 1. CUBA jsou určitě poklice, co byly na 206. Já jsem na 306 z výroby měl vzhledově stejné, ale byly trochu odlišné, už nevím čím. EDIT, tak jsem něco našel: SILEX: CUBA: A teď můžete hledat rozdíly.
 2. Sám jsi mě citoval, i to, co jsem psal o rozdílu. Nic jsem nepocítil. Mám 400 tkm a při 5W by někde mohl prosakovat. Ale třeba se pletu, nikde se mi nic neztrácí (ani neztrácelo při 5W) a nikdy jsem nedoléval. Kdybych slil ty zbytky oleje z výměn, už by mi to dalo na další výměnu.
 3. Manuál píše 20 000 km při normálních podmínkách a 15 000 km při ztížených (město, krátké trasy atd). Jelikož jezdím na pohodu a střední trasy, měním po 20 tkm. Déle ho tam nenechávám. Zkrácením intervalu se nic nezkazí, ale já to nepovažuji za nutné. Tohle není první generace 1.6 HDi s problematickým sítkem u turba.
 4. Rozprašovací jsou super, rozprašují, je to mnohem lepší. Stojí asi 350 Kč. Ale stříkají do výšky stěračů! Musel jsem je podepřít, aby to stříkalo tam, kam má. Bohužel se nedají výškově nastavit.
 5. třeba červená od peugeotu na 106tkách se taky loupe, a je jedno, zda patelka či metla. Ale v drtivé většině to je opravou laku.
 6. Ano, je přeschá barva a už se ten lak nechytil. A nesouhlasím, že to dělají metalízy. Tohle u škodovek z fabriky dělá modrá Pacific, pastelová (bez příplatková barva).
 7. 2500 Kč za měrku? To snad vede od motoru do nádrže, ne?
 8. To se utrhl vrchní lak? Takže asi byla kapota lakována ...
 9. To ještě potrvá, dělám na tom jenom po práci.
 10. Auto prakticky odstrojené a už se začalo kitovat. Zítra ho zabalím, aby se dovnitř neprášilo, je již oblepeno.
 11. S nějakým zacelovači zkušenosti nemám, ale u toho tvého je také napsáno: "Tato sada není vhodná pro hluboké škrábance zasahující základní nátěr." Z toho mi plyne, že je to nevhodné, pokud to je až na plnič (skrz lak i barvu) - neumí to ukrýt rýhu a zabarvit ji. Jinými slovy - tohle bude v podstatě lahvička čirého laku. Jinak si neumím vysvětlit, že je to univerzální. Já znám dva způsoby korekce: 1. škrábance vyplním jemným kitem. Poté přebrousím a zatřu barvou. Je to vcelku rychlé, ale je to hodně vidět, protože barva je prostě na povrchu a není to rovné s lakem - barvu je možné zabrousit, ale vyleze tmel. Ten zcela vytvrdne za delší čas a propadne se. Takže třeba za 14 dní nebo za měsíc by to šlo znovu zatřít (s přebroušením a leštěním). 2. škrábanec vyplním barvou v několika vrstvách - nechat pořádně proschnout. Poté přebrousím a vyleštím. Ono se to hned nepovede, takže opět zatírání a zase broušení a leštění. Barva se taky časem propadne, takže po měsíci opět zatřít, přebrousit a vyleštit. V obou případech ale platí, že při broušení jemným smirkem (rozuměj P2000 a více) nesmíš probrousit okolí - pak už tě lakování nemine, jedině tam nepěkně rozetřít barvu. Z těch dvou způsobů mám raději ten druhý, protože prvotní efekt je hezčí a při broušení nevyleze kit. Nevýhodou je větší náchylnost na probroušení, protože se povrch brousí vícekrát. Hodně štěstí s korekcí, protože pro ucházející efekt nestačí napatlat barvu, chce to jemnost, trpělivost a vzhledem k tomu, že je únor, také vhodné klimatické podmínky.
 12. Takhle to uřízli v Německu. Je to tam bez koroze - ošetřeno + přelepeno páskou.
 13. Ferry, může být delší dobu odstavená venku na dešti, nebo ji potřebuješ povětrnostními podmínkami neposkrvněnou? Mohl bych mít více kusů.
 14. Péťo, díky. Svou stopu zanechala i moje 306 a ta má taky narozeniny (od uvedení do provozu 16 let). A oslavila to po svém - 400 000 km.