Přejít na obsah
test

Peugeoty bylo na Bohemce vidět!

Supetr
  • Absolutním vítězem Rally Bohemia se již po páté ve své kariéře stal Roman Kresta, letos jedoucí s vozem Mitshubishi Lancer EVO IX, který o necelých dvacet vteřin porazil lídra šampionátu Václava Pecha vodícího vůz stejné značky. Na třetím místě dojel pravidelný účastník juniorského mistrovství světa Martin Prokop využívající služeb velmi rychlého Citroenu C2 S1600, který se stál zároveň suverénním vítězem skupiny A.

Letošní rally Bohemia, ač nenabídla tak početné startovní pole nebo souboje vozů specifikace WRC, přesto byla velmi napínavá a o celkových výsledcích se rozhodlo až v poslední RZ, což se na českých tratích nestává tak často.

Velmi vyrovnané souboje přinesla skupina A, kde pouze Martin Prokop s „cé dvojkou“ předvedl, že jezdí tak trochu jinou ligu. Ale mezi pravidelnými účastníky českého mistráku to byl po celou soutěž souboj o desetinky, do kterých se zapojil i s Peugeotem 206 S1600 kladenský Jiří Vlček. Na divácké supererzetě v Sosnové zajel vynikající třetí čas za Prokopem a Petákem (Clio S1600) , což dávalo dobré naděje do dalších RZ.

Sobotní část sice už tak vydařená nebyla, Vlček zajížděl časy mezi pátým a šestým místem, ale ztráta na medailové příčky nebyla nijak hrozivá v neděli se dalo ještě lecos stáhnout. To ale již nebylo Vlčkovi v neděli dopřáno, neboť na jeho dvěstěšestce zastávkovala elektronika a posádka se nemohla postavit ani na start první nedělní zkoušky.

Oč méně se vedlo Vlčkovi, o to lépe se dařilo ve třídě N3 Janu Vaňáčovi s Peugeotem 206 RC. V Sosnové to bylo sice až čtvrté místo, ale na první rychlostce se rally nevyhrává a již na druhé RZ se Vaňáč dostal na třetí místo ve své třídě. Sobotní zkoušky dvěstěšetce RC sedly a Vaňáč se v průběhu dne propracoval až na první místo ve skupině N a za sebou nechal celou armádu vozů Honda Civic. V neděli se Vaňáč soustředil na udržení prvního místa ve třídě N3, což se po téměř sto kilometrech nedělních rychlostních zkoušek podařilo a mohl tak se svým spolujezdcem Miloslavem Talaváňou slavit na cílové rampě prvenství ve třídě.

Posledním vozem se lvem ve znaku ve startovním poli byl Peugeot 306 Nora Larsena, který jel hodně dravě, ale taky nezapomínal bavit přihlížející diváky, což na výsledném čase bylo znát a Larsen ve skupině A obsadil šestnácté místo.

Rally Bohemia se letos velice vydařila, po delší době přinesla vyrovnané souboje ve všech třidách, pestré startovní pole a diváci, kteří se přišli podívat určitě nelitovali. Český šampionát bude pokračovat pátým závodem 20 a 21. července, kdy pojede v okolí Třebíče Horácká rally.