test
Sign in to follow this  
Followers 0

PEUGEOT BIPPER ZVOLEN « INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR » 2009


Supetr
 • 23. září v rámci 62. mezinárodního salonu užitkových vozidel v Hannoveru získal Peugeot BIPPER titul « International Van of the Year » 2009.

  Po ocenění modelu Peugeot EXPERT v roce 2008 tak byla značka vyznamenána ve dvou po sobě následujících letech.

  Tento nový vůz, který vzešel z rozsáhlé spolupráce skupin PSA Peugeot Citroën a FIAT v oblasti lehkých užitkových vozů, je vyráběn v Turecku v partnerství se skupinou TOFAS. Druhé místo na stupních vítězů získal nový Peugeot PARTNER.

  Každoroční cena « International Van of the Year » je udělována od roku 1992 porotou uznávaných odborných novinářů, kteří zastupují 20 evropských zemí.

  Peugeot tuto cenu získal již dříve s modely BOXER (1995), PARTNER (1997) a EXPERT (2008-).gif.

  Porota zdůraznila hlavně originalitu tohoto nového konceptu. Ve srovnání s evropskou nabídkou malých užitkových vozů vytváří naprosto nové řešení, které svou kompaktností, optimalizovaným objemem nákladového prostoru (až 2,8 m3), užitečnou hmotností (až 610 kg), praktičností a ovladatelností odpovídá očekáváním specifických profesionálních zákazníků. Existuje i v osobních verzích určených pro rodinu a volný čas (V ČR zatím nejsou osobní verze v nabídce).

  Titul také odměňuje moderní styl, dynamické a zaoblené linie a osobitost vozu.

  Nízká úroveň spotřeby a emisí CO2 (konkrétně 4,5 l/100 km a 119 g CO2/km v kombinovaném cyklu s 1.4l HDI) představovala další velmi přesvědčivý důvod.

  Co se týče dynamiky, porotci ocenili nabídku motorizací, disponibilitu automatizované převodovky, hbitost řízení a jízdní vlastnosti vozu.

  Peugeot BIPPER, vyráběný v Burse (Turecko), byl uveden na trh v prosinci 2007 v konfiguraci Fourgonnette (dodávka). Nyní je k dostání na většině evropských trhů a v Turecku. Co se týče osobní verze BIPPER Tepee, ta byla uvedena na omezený počet trhů loni v létě.

  Za rok průmyslový potenciál modelů BIPPER a BIPPER Tepee dosáhl 50 000 vozů.

  Nabídka lehkých užitkových vozidel Peugeot byla zcela obměněna v letech 2006 (nový BOXER), 2007 (nový EXPERT) a 2008 (nový PARTNER, který následuje stále nabízený PARTNER Origin), a nyní je obohacena o BIPPER. S těmito pěti užitkovými řadami je tak nejmladší a nejširší v historii značky.

  Tato nabídka umožňuje značce Peugeot stanovit si na rok 2008 cíl nových rekordů roku, a to jak ve světovém prodeji, tak na dílčím evropském trhu lehkých užitkových vozů.

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články