Nepřihlášen [Přihlásit ]
Dolů

Tisková verze  
Autor: Předmět: Montáž neoriginálního autorádia
stavroz
Nováček
*

Nálada: Not Set

[*] Zasláno 19.8.2011 v 09:37
Montáž neoriginálního autorádia

Ahoj všichni,
má někdo zkušenosti s montáží neoriginálního autorádia do Peugeotu 307? Mám vyhlédnuté Parrot CK5100 a před jeho zakoupením bych rád věděl jak složitá je demontáž originálního autorádia a následná montáž neorig. Rád bych to provedl svépomocí abych nemusel vyrazit zbytečné peníze za odbornou montáž v servise. Případně nějaký návod by byl asi na místě. Snad nebudu muset rozebrat půlku palubní desky abych se dostal ke všemu podstatnému. Díky všem za radu a pomoc.

Peugeot 307SW 2.0HDi 79kW r.v. 2003 Persepolis gold
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ferry
Super Mod

Členství:
Řádné = placené členství

Nálada: nesnídám, nesvačím, nestihnu to, nestačím

[*] Zasláno 19.8.2011 v 11:56

origo radio ma v prednim panelu diry, do kterych vrazis hrebik nebo svareci drat (pripadne originalni vidlicky) vhodneho prumeru a radio vytahnes ven. Pak staci pripojit nove, nekdy byva problem s prehozenyma dratama staleho napajeni +12V a spinaneho napajeni +12V, ale bohuzel u 307 praktickou zkusenost nemam, treba napise nekdo, kdo jo.
Pocitej s tim, ze se musis rozloucit s ovladanim pod volantem a ani displej na palubce nebude ukazovat udaje z radia, mozna by bylo dobre pak v konfiguraci auta pomoci diagnostickeho kabelu nastavit neoriginalni radio

Peugeot 406 sedan XU7JP4 1,8 16V LPG AG DGi, datum vyroby 9.11.1995, barva rouge vulcain-kod M0KZ spotreba LPG:
Peugeot 106 TU9M 1.0, datum vyroby 28.10.1998, barva blanc banquise-kod EWP spotreba:
c.WO.k
Kecka

Nálada: skvělá :)

[*] Zasláno 19.8.2011 v 12:30

my koupili 307 už s neorigo rádiem,ale byl tam akorát problém,že do něj šel proud i po vypnutí klíčku,tak na to pozor,

to jen takovej postřeh ;)

208 Allure 1.6 VTi 88kW/120k třídvéř r.v. 2012 VF3CA5FS0CW035244
Škoda Octavia 1,9 TDi 4x4 - manželky
koblih69
Inventář Peugeot-clubu

Členství:
Řádné = placené členství

Nálada: ... Alenka totiž slyšela o mnoha dětech které uhořely a nebo je sežrala dravá zvěř a nebo je potkalo mnoho jiných nepříjemností

[*] Zasláno 20.8.2011 v 22:40

Mno osobně bych volil asi za ty peníze jinou značku a nebo výrazně ušetřil, ale to je na tobě, Prohození trvalého plus se spínaným přes klíček je otázka chvilky, na slušném rádiu je i příprava ( přehození pojistky nebo mezikonektor... ). Pokud dobře koukám, tak tohle rádio nemá Wired remote, takže to co je běžné u rádií za 1/3 ceny - tedy jednoduché předelání na ovládání páčkou pod volantem asi budeš muset oželet. Teda ne že by to nešlo řešit přes úpravu klasického DO, ale to už je víc práce. Po zapojení si ověř klidový odběr z baterky, abys nebyl pak překvapený, že po týdnu stání nenastartuješ...

407 SW, 2.0 HDI, zase modrej....
Majkls
Pozorovatel

Nálada: Still in love O:)

[*] Zasláno 21.8.2011 v 12:25

Mám takový dotaz, zapojil jsem neoriginální rádio Alpine CDE 120 RM, místo origo kazetového rádia Blaupunkt. Akorát rádio nejde, bez otočeného klíčku v zapalování. Když pootočím klíčkem o jednu polohu, tak rádio při zapnutí asi 2-3 vteřiny "vrčí" nebo jak to říct... Když jej zapnu při nastartovaném motoru, vše je OK. Nemůže to být špatně zapojené? :mad:

Peugeot 206 1.4i 55kW 3D XT r.v. 10/2000
R1kimi
Pozorovatel

[*] Zasláno 21.8.2011 v 16:36

Ak ti to drží stanice na rádiu a celkovo pamäť, tak to máš zrejme dobre.

Peugeot 406 1.9TD r.v.1996
Peugeot 309 1.9D r.v.1991
Yamaha YZF R1 r.v.2000
koblih69
Inventář Peugeot-clubu

Členství:
Řádné = placené členství

Nálada: ... Alenka totiž slyšela o mnoha dětech které uhořely a nebo je sežrala dravá zvěř a nebo je potkalo mnoho jiných nepříjemností

[*] Zasláno 21.8.2011 v 16:39

Mno na to bych nesázel spousta rádií drží stanice i když leží na poličce ;) v návodu bude jistě zapojení rádia, ty z něj vytáhni konektor a ověř si, že je zapojené správně trvalé plus a plus spínané přes klíček.

Majkls
Pozorovatel

[*] Zasláno 21.8.2011 v 16:52

Stanice to tuším drží jen, když rádio zapnu a vypnu při stále nastartovaném motoru, jakmile motor chcípnu a rádio přes klíček pustím, stanice nejsou uložené :myslim. Možná to bude fakt blbě zapojený, radši na to kouknu ještě.

koblih69
Inventář Peugeot-clubu

Členství:
Řádné = placené členství

[*] Zasláno 21.8.2011 v 16:55

Patrně budou přehozené piny 4 a 7 na konektoru A

Milan134
Pozorovatel

Nálada: Offline

[*] Zasláno 21.8.2011 v 18:48

No neviem ale asi budeš musiet kúpit tiež rámik ak nebude k rádiu tiež taký adaptér sa predáva na vymedzenie originálneho otvoru ak bude to rádio 1din.

Majkls
Pozorovatel

[*] Zasláno 29.8.2011 v 09:32

Chtěl bych poděkovat Koblih69, protože měl pravdu, piny prohozeny a vše funguje jak má, díky :papa

Ferry
Super Mod

Členství:
Řádné = placené členství

Nálada: nesnídám, nesvačím, nestihnu to, nestačím

[*] Zasláno 29.8.2011 v 09:42

ale o prehozenych dratech napajeni jsem psal uz i ja v prvni odpovedi :aut :D

Peugeot 406 sedan XU7JP4 1,8 16V LPG AG DGi, datum vyroby 9.11.1995, barva rouge vulcain-kod M0KZ spotreba LPG:
Peugeot 106 TU9M 1.0, datum vyroby 28.10.1998, barva blanc banquise-kod EWP spotreba:
Majkls
Pozorovatel

[*] Zasláno 29.8.2011 v 09:45

No, pro mě jsou nějaké piny španělskou vesnicí, takže to vyřešil stejně kamarád kamaráda, který se v auto-hifi orientuje, nasměroval jsem ho vašimi odpovědmi, kde by měl být problém, ale on by na to přišel sám, to jen já se musím nechat vodit za ručičku :mad: Díky

koblih69
Inventář Peugeot-clubu

Členství:
Řádné = placené členství

[*] Zasláno 29.8.2011 v 19:12

Citace: Původně zaslal: Ferry  
ale o prehozenych dratech napajeni jsem psal uz i ja v prvni odpovedi :aut :D

cccssss ty jsi ale ješita :D:D:D, nicméně asi jsi odpovídal spíš uživateli stavroz ;) ale to je jedno v obsahu to bylo taky.

Hlavně že to funguje :papa:papa:papa

rkolac
Pozorovatel

Nálada: Když to jede,tak prima :)

[*] Zasláno 30.8.2011 v 12:29

Chlapci já se přidám jestli mohu z jedním dotazem:(,chci zapojit rádio JVC-KG721 do pug. 806m,org. iso je nastaven na ovládání přes klíček,to ale já nechci tak ty kabely prohodím červený a žlutý a funguje to ale!!! když rádoi vypnu tak pořád svítí pod ovládáním hlasitosti červeně jinak nic jiného.Nevím zda je to tak org. jelikož nemám návod a hlavně zda to nevymlátí baterku když to svítí,když panel vycvaknu tak to samo zhasne.Panel tam chci ale nechávat jelikož rádio není vidět a stojím doma i v práci na dvoře.

díky za jakoukoliv radu:super

[Upravil dne 30/8/11 11:29 od rkolac]

Citroen Berlingo 1.8
Peugeot 806 ROLAND GARROS 2.0
eXilimCZ
Mám víc než 10 odpovědí :-)
**

[*] Zasláno 3.9.2011 v 18:38

Mám autorádio LG LCS 700BR v 206cc. mám problím s pamětí, jak to tu někdo řeší, stanice se uložej ale jak mile vytáhnu klíčeka vypnu rádio, tak se za pul hodiny vratim, zpnu radio a je vyresetovaný... Jaký kablíky mám přestřihnout a prohodit teda? Díky

Peugeot 206 CC
koblih69
Inventář Peugeot-clubu

Členství:
Řádné = placené členství

[*] Zasláno 3.9.2011 v 18:47

Nevím proč bys něco stříhal. Vypíchni piny z ISO konektoru. To že kladeš stejnou otázku v 2. tématu a o pár příspěvků výše máš napsáno, že jsou přehozené piny 4 a 7 na konektoru A, teda fakt nechápu :myslim

Majkls
Pozorovatel

[*] Zasláno 3.9.2011 v 18:49

Věř Koblihovi, jsou pouze prohozeny piny na konektoru :papa

[Upravil dne 3/9/11 17:49 od Majkls]

eXilimCZ
Mám víc než 10 odpovědí :-)
**

[*] Zasláno 3.9.2011 v 18:51

a kterej je Ačko nic na nich není napsaný :/

Peugeot 206 CC
koblih69
Inventář Peugeot-clubu

Členství:
Řádné = placené členství

[*] Zasláno 3.9.2011 v 18:58

Minimálně v návodu od toho LG je který konektor je napájecí a který je na repro... Ten na repro má klíč ( západku ) uprostřed - to je B, Ten o kterém mluvím a ve kterém je potřeba zaměnit piny je A a západku má u spodního okraje. Taky se většinou poznají tak, že A má roznobarevné kabely, kděžto B má kabely v párech.