Nepřihlášen [Přihlásit ]
Dolů

Tisková verze  
Autor: Předmět: vrzganie zadnej napravy
Qcko
Inventář Peugeot-clubu

Nálada: FAP vytlceny, ohlala :D:D

[*] Zasláno 12.9.2008 v 22:13
vrzganie zadnej napravy

Zdravim...nedavno mi zacala vrzgat zadna naprava:(, resp. prave zadne rameno. Je mi jasne, ze oprava v servise by bola prilis draha a asi je rameno potrebne vymenit...
Tak sa chcem spytat, ci ma niekto skusenosti s vrzganim, popripade nejake moznosti, ako zohnat rameno v serioznom stave...

Vopred dakujem.

Peugeot 306 Break, 1.4i XR 55kW 1997 . . .
Peugeot 407SW, 1.6HDi 80kW 2005 . . .
www.peugeot-club.com?clen=17029 --> Jazdím za
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pastorek
Doživotně odsouzený

[*] Zasláno 12.9.2008 v 23:30

Prečo by si zháňal rameno? Podľa všetkého to bude ložisko uloženia. Samotné ložisko je cca 1000 Sk ale väčšinou sa to rieši repasom celej nápravy.

Peugeot 405 1,9 SRi - Jean Jui II - s automatom a klímou pre staršieho pána
Jindras
Kecka

Nálada:

[*] Zasláno 13.9.2008 v 12:21

Přesně tak jak to říká pastorek-řeknu to takhle-ono s těmi nápravami to je u Peugotů vždycky problém-nějaké řešení to je promazat,ale těch hypotéz jsem slyšel už hodně a sám nevím co a jak může vůbec zabrat-stříkají tam někde v blízkosti Wd-40,že se to tam může trochu dostat atd,nebo to jeden co mi říkal navrtal a dal tam olej a pak vazelínu s maznicí atd...-doufám,že já to nebudu muset řešit taky aspoň v blízké době...

Peugeot Peugot 306 sedan 1.9 SLD
pastorek
Doživotně odsouzený

[*] Zasláno 13.9.2008 v 13:43

Sú rôzne teórie a rady. Väčšina z nich je skôr preventívna (maznice, olej .... ) ale ak už príde k poškodeniu ložiska tak sa nimi iba oddaľuje nevyhnutná oprava. V tomto konkrétnom prípade ložiako už vrzgá, takže je zrejme skorodované alebo sa hýbe v osadení. Odkladanie opravy bude mať za následok poškodenie čapu ramena alebo nápravnice. Možno to vydrží bez zjavného poškodenia mesiac, možno pol roka.
Riešenie z maznicami je dobré ale musí sa aplikovať pri oprave. Pri navrtaní dier do nápravnice je veľká pravdepodobnosť že sa dnu dostanú špony. To isté platí i pri rezaní závitu. Následne tieto špony zostanú pri ložisku a vazelínou sú tlačené k ložisku. Myslím že to životnosť nejak zvlášť nepredĺži, skôr naopak.

Qcko
Inventář Peugeot-clubu

[*] Zasláno 13.9.2008 v 16:56

Aha, zatial dakujem za typy, tak skocim v utorok do servisu a uvidim, co mi na to povedia, ci staci vymenit len to lozisko (kazdopadne predpokladam, ze treba demontovat cele rameno, ak som si spravne pozeral obrazky), zaroven by som dal uz spravit obe strany, ak sa do toho pustim, auto sluzi skvelo a nechcem ho odpisovat kvoli takej "blbosti"...

pastorek
Doživotně odsouzený

[*] Zasláno 13.9.2008 v 20:15

...rozumné riešenie.

Lubk0
Inventář Peugeot-clubu

Nálada: Od 24.05.2013 som Mgr. :)

[*] Zasláno 14.9.2008 v 10:52

Rozumne je, ale ci vies aj to, ze repas takej napravy ta vyjde od 13 do 18 000 SK ...

Je to "choroba" peugeotov, hlavne 306 ...

Kia Cee'd SW 1.6 GDI 99 KW, r.v. 2012, takmer fullka
Mazda 626 GF 2.0i 16V 85 KW r.v. 99 = predaná 05/2014
P 306 sedan = bývalka, predaná 22.03.2012 do HC
pastorek
Doživotně odsouzený

[*] Zasláno 14.9.2008 v 13:33

Repas nieje povinný. Záleží od celkového stavu opotrebenia ostatných častí. Môže ísť o prejav opotrebenia celej nápravy a repas by bol namieste alebo to môže byť iba chyba utesnenia jedného ložiska a vtedy by bol repas zbytočný. Rozumné na tom jeho riešení bolo že si to nechá podrobnejšie pozrieť odborníkmi.

Qcko
Inventář Peugeot-clubu

[*] Zasláno 19.9.2008 v 15:19

Takze som to dal odborne prezriet. Dnes som tam bol, vsetko im slo hladko, az do chvile, kym chcely zhodit prave rameno z torznej tyce (rep. torznu tyc spolu s ramenom z auta, to je jedno). Je to tam tak zakorodovane, ze to neslo ani hrubou silou, napustili sme to nejakym roztokom a dufam, ze v pondelok to pojde lahsie. Kazdopadne mi povedal, ze druha torzna tyc je uz unavena a robi to rozdiel 2 cm medzi kolesami (co je podla mna dost). Dal mi typ na dobre miesto v Polsku, niekde za hranicami Cesky Tesin (mam to kdesi napisane, nepamatam si nazov toho mesa) kde by som mohol zohnat repasovanu napravu za prijatenu cenu. Ma s tym niekto skusenost? A hlavne co mam povazovat za "rozumnu cenu"? Podla vsetkoho sa ta akcia kona v nedelu:roll

EDIT: alebo nema niekto nejaky dobry kontakt na miesto, kdy by som zohnal napravu?

[Upravil dne 19.9.2008 Qcko]

[Upravil dne 19.9.2008 Qcko]